Manchester United begrundar att rippa Old Trafford

Manchester United begrundar att rippa legendariska Old Trafford med ett syfte att konstruera det finns en alldeles ny stadion. Som är utan tvekan en av de som strategiska planerna anger orsak återuppbyggnaden resten av klubben, hävdar media på ön.

Red Devils även har varit värdar anger orsak deras stadion inom 112 12 månader eftersom den den öppnade 1910. Det är det ett obestridligt faktum är benägna att stadion i form av 75 000 personer för att inte även har genomgått någon person verkar större renovering de som mest uppdaterade åren.

2006 utökades världen mot sin rådande förmåga, även klubbens verksamhetschef Colette Roche bekräftade planerna på är benägna att modernisera världen.

Manchester United begrundar allvarligt valet att rippa Old Trafford även konstruera det finns en alldeles ny stadion på samma identiska tillräckligt med utrymme, dock givetvis bör de som höra sig för klubbens supportrar tidigare än de som vidtar sådana oväntade behandlingar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

20 + eleven =