Ipswich-chef Paul Lambert medhjälpare polisen efter är benägna att följare trigga eld på träningsplatsen

Ipswich-chef Paul Lambert medhjälpare polisen efter är benägna att följare trigga eld på träningsplatsen.
TOLVA känner igen kastades genom ett staket omkring Ipswichs träningsplats igår (15 februari) resten av anhängare för att protesterade i jämförelse med manager Paul Lambert samt klubbens drift. Uppblåsningen hände när som helst spelarna förberedde sig se framåt för att dagens Sky Bet League One-match i jämförelse med Northampton på Portman Road.
Inom ett tillkännagivande lanserad vara uppmärksam på Sportsmail, uttalas det finns en klubbens talesman: ”Att anse inträffade det finns en incident på träningsplatsen inom morse genom vilket känner igen kastades genom ett perimeterstaket angränsande spelarna.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

one × 4 =