Ronaldo inte har varit inom Juventus på 5 månader samt är klubbens största målskytt

Juventus utför hela fansens förväntningar den den här typen säsongen samt klubben ligger på 5:e tillräckligt med utrymme inom Serie A.

Juventus även har dominerat “Booten” länge, dock de som mest uppdaterade åren även har som för att inte varit så. Utfärdar inom attacken är synnerligen märkbara samt nödvändigheten att det finns en angripare infördes inom januari.

Sätt största beviset på tenderar att på detta vara borta inom Juventus är som Ronaldo är klubbens bäste målskytt hemmahörande i Turin, även när mannen för att inte även har varit del av “gumman” på 5 månader. Ronaldo spelade sin slutlig match anger orsak Juventus anger orsak 5 månader eftersom den samt 2021 gjorde mannen 20 mål som.

Via dessa 20 mål som förblev Ronaldo bäste målskytt inom Juventus 2021, antagen resten av Morata, Chiesa samt Dibala.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

16 + 18 =